Videolar

 

Bahri KARAÇAY‘ın ondört yaşında TRT Erzurum Radyosu saz sanatçıları eşliğinde, aynı radyonun stüdyolarında seslendirdiği ve Erzurum yöresine ait bu türkü uzun yıllar TRT radyolarında yayınlandı. Bahri’nin bu kaydı daha sonra TRT’nin Halk Müziği Arşivine eklendi.
YouTube Preview Image

BAHRİ’NİN İLK KLİBİ (1982)
Türkiye’de tek bir televizyon kanalının olduğu dönemde, 14 yasındaki Bahri, Fazlı Ozan’ın yapımcılığını üstlendiği “Geleneklerimiz Göreneklerimiz” adlı programda Erzurum yöresine ait “Elinde Süt Kuleği” adli türküyü seslendirmişti. YouTube Preview Image

TÜRKANA’dan SARI ÇİZMELİ MEHMET AĞA
Bahri Karaçay ve TURKANA grubu Barış Manço’nun “Sarı Çizmeli Mehmet Ağa” parçasını kaydederken.
YouTube Preview Image

DÜŞLERİMDESİN
Bahri, Iowa Üniversitesi Konservatuarı profesörlerinden Volkan Orhon, ve mühendislik dalında doktora çalışmalarını yürüten Alaa Elwany ile  NPR radyosunda yayınlanan “Know the Score” programına konuk oldu. Üçlü, programda Bahri’nin bestelerinden “Düşlerimdesin”i seslendirdi. Büyük ilgi toplayan parça Bahri’nin kişisel yaşamından bir kesiti yansıtıyor.
YouTube Preview Image

DOĞAÇLAMA
Bahri İowa Üniversitesi Sanat Müzesinden (iowa City, ABD) naklen yayınlanan “Know the Score” programında  stüdyodaki seyircilere ve programı KSUİ 97.1 FM radyosundan naklen dinleyen dinleyicilere halk müziğimizin uzunhava geleneğini bu doğaçlama ile tanıttı.  Bahri’ye İowa Üniversitesi Konsevatuvarı profesörlerinden Volkan Orhon kontrabasıyla eşlik etti.
YouTube Preview Image