Aug 132012
 
kitap kapak

Bahri Karaçay’ın ilk kitabı “Yaşamın Sırrı DNA”nın üçüncü baskısı çıktı. Kitabın ilk iki baskısı kitabın piyasaya çıkışını takibeden onbir ayda tükendi. Bu açıdan “Yaşamın Sırrı DNA”, TÜBİTAK popüler bilim kitapları arasında en hızlı satanlardan biri oldu. Kitabın yeni baskısının arka sayfa düzeni de yenilendi. Bahri, yeni dizaynın okurun kitap hakkında hemen bir fikir sahibi olmasını sağlayacağını belirtti.

Yaşamın Sırrı DNA’yı şu kaynaklardan satın alabilirsiniz;
TÜBİTAK
D&R
İdefix
Kitapyurdu

 

 Monday 13 August 2012  Haber

  7 Responses to “Yaşamın Sırrı DNA’nın yeni baskısı şimdi kitapçılarda”

 1. Bu kitabın benim için önemini bilmenizi isterim. Daha 16 yaşındayım ama genetiğe olan ilgim inanılmaz ve okudukça, öğrendikce dahada artıyor. Bu kitabı okuyana kadar DNA hakkındaki fikrim lise kitaplarında gördüğüm, sıralarda öğrendiğim kadardı. Birçok kitap okudum ama lise bilgisiyle çoğunu anlayamadım. Sonunda Yaşamın Sırrı DNA’ya rastladım. Bambaşka bir bakış açısıyla gördüm her şeyi. Genetiğin nasıl bir güç olduğunun farkına vardım sayenizde. İçimdeki genetik aşkı daha da artarken bi yandanda bu güçten korkmaya başladım. Çünkü hayatın gerçeğiyle ilk defa karşılaştığımı hissettim. Yaşımın küçük olduğunun farkındayım ama bir kere bu gizem perdesini aralayıp sırrı bulduktan sonra, o heyecanı yaşadıktan sonra bırakmanın ne kadar zor olduğunu en iyi siz bilirsiniz sanıyorum. Sizi bu sözlerimle sıktıysam özür dilerim ama size içtenlikle teşekkür etmenin, beni anlamanızın en iyi yolunun bu olduğunu düşündüm. Size çok ama çok teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 2. Sayın Bahri KARAÇAY

  Bir öğretmenim ve kitabınızı okuyunca aklıma gelen ilk şey; bilginin verilmesinden ziyade nasıl verildiği oldu. Okuyucunuzu dikkate alarak yazdığınız her cümle değerli; örnekler bir eğitimci gözü ile gayet açıklayıcı.

  Ben lisede bir öğretmenim ve kitabınızı okurken ve okuduktan sonra tüm öğrencilerime tanıttım. Umarım bazı öğrencilerime ilham olmanıza bir katkım olmuştur.

  • Tesekkur ederim Baris Bey, eminim sizin gibi degerli ogretmenlerimiz sayesinde Turkiye’nin en cok ihtiyac duydugu, bilime dayali yasam tarzini icsellestirmis genclerimiz yetisecek.

 3. İyi akşamlar Sayın KARAÇAY

  Yarın ders konumuz siz olacaksınız, bulaşıcı hastalık konusunda hazırladığım kaynak listesine sizin kitabınızı da ekledim. Öğrencilerime çalışmalarınızdan bahsedeceğim tekrar.

  Sizinle irtibat kurmalarını istedim umarım rahatsız etmezler sizi 🙂

 4. Merhaba Hocam,

  ben biyoenformatik konusu ile ilgilenen bir bilgisayar mühendisiyim.

  DNA ile ilgili bilgileri hızlı, akılda kalıcı şekilde ve bilim dünyasındaki gelişmelerle anlatan bir kitap arıyordum. Sizin kitabınız beni fazlasıyla memnun etti.

  Uslübunuz çok akıcı, okumak çok rahat. Konuyu anlatırken bilgi gereken yerde parantez açıp kısa bilgilendirmeler yapmanız da çok güzel olmuş.

  Bu kitabı kaleme aldığınz için çok teşekkür ederim.
  Popüler bilim dalında yeni kitaplarınızı bekliyorum.

  • Tesekkur ederim Cetin Bey. Bioinfomatics cok onemli ve gelecegi parlak olan bir dal. 1000 dolarlik genom cok yakinda gercek olacak. Elde edilecek bu mega verilerinden anlam cikarmak bioinformatics sayesinde gerceklesecek. Basarilar dilerim.

 Bir Yanıt bırak

(required)

(required)