Kaynaklar

 

Bu sayfada podcastim ve blogumun değişik bölümlerinde bahsettiğim ve sizlere yardımcı olacağını düşündüğüm önemli bazı kaynakları bulacaksınız. Umarım hem günlük hem de mesleki yaşamınızda bu kaynakların faydası olur.


WEB SİTESİ

İnsanlarla paylaşmak istediğiniz fikirleriniz, bilgi ve tecrübeleriniz varsa zaman kaybetmeden benimki gibi bir web sitesi başlatmanızı tavsiye ederim. Tanıdığınız veya tanımadığınız insanların yaşamlarında olumlu değişiklikler yapmanın, onların yaşamına katkı sağlamanın en büyük mutluluk kaynaklarından biri olduğunu göreceksiniz.
Web sitemin hosting’i için şimdiye kadar kullandığım değişik web hosting şirketleri arasında hem kullanım kolaylığı, hem ucuzluğu, hem de müşteri hizmetleri açısından en iyi olduğunu gördüğüm bluehost şirketini kullanıyorum. Bluehost, çalışanları da Amerikalı olan bir Amerikan şirketi.

Bu rehberde size BlueHost şirketini kullanarak 20 dakika içerisinde bir bloğun nasıl başlatılacağını adım adım açıklıyorum.


ÜRETKENLİK ARAÇLARI

 

OneOne (Microsoft): OneNote programı Microsoft Ofis paketiyle gelen bir program. Ancak ücretsiz olarak ta Microsoft sitesinden indirilebilir. Klasik dosya sistemini dijitale dönüştüren OneNote’u, topladığınız bilgilere çok kısa sürede ulaşmanınızı sağlayacak tek bir durak olarak kullanabilirsiniz.

 

 

EverNote (Evernote LLC):  Evernote programı ise biri ücretsiz olan ama sınırlı kapasiteli versiyonu ile diğeri ücretli olan ,premium, yani tüm özelliklerini içeren versiyonu olarak pazarlanıyor. Evernote, OneNote’un sahip olduğu özellikleri tasiyan bir program, ancak buluta dayalı olarak geliştirilmiş. Bu da Evernote’ta biriktirdiğiniz bilgiye her platformdan ulaşma kolaylığı sağlıyor.